O Louskáčkovi

Louskáček s hudbou P. I. Čajkovského patří k nejoblíbenějším baletům klasického tanečního repertoáru. Vánoční příběh na náměty E. T. A. Hoffmanna vypráví příběh o malé dívce, která pod stromeček dostane překrásnou loutku Louskáčka. Ta v jejím snu ožívá a unáší ji do světa kouzel, kde se dívka setkává s Myším králem, sněhovými vločkami, s tančícími cukrovinkami a cukrovou vílou.

Tato velkolepá lední revue propojuje krasobruslení, akrobacii a tanec. Představí se okolo 90 umělců, včetně významných hvězd.

V prostředí pohádkové scény, nádherných a stylových kostýmů, pestrobarevných projekcí, magických triků a speciálních efektů se v hlavních rolích představí například Nikola Márová a Michal Štípa, první sólisté baletu Národního divadla v Praze. Dále vystoupí vynikající umělec Vlastimil Harapes, který se tanečně a herecky zhostí role Strýčka Drosselmayera a navíc propůjčí představení svůj krásný hlas. Celým představením pak bude provázet diváky jako vypravěč pohádky. Louskáček na ledě se může pochlubit i několika oceněnými hvězdami z krasobruslařských mezinárodních šampionátů. V této souvislosti chystáme velké překvapení. Díky synchronizovanému bruslení a tanci Dětského baletu Praha se v celém představení prolne tanec na ledě i na jevišti. Louskáček na ledě je rodinné představení pro malé a velké, inspiruje i okouzlí diváky v každém věku.